Instrukcje montażu systemów kominowych Brata Instrukcja montażu Brata Standard Instrukcja montażu Brata Uniwersal Instrukcja montażu Brata Turbo Instrukcja montażu Brata Premium Instrukcja montażu Brata Ferro

Aktualności

19.05.2017 otrzymaliśmy mail o treści:

Szanowni Państwo,

16 maja br., o godzinie 6:47 czasu nowojorskiego nasz KOLOS – Olek Doba – po pięciodniowym postoju w zatoce Barnegat w stanie New Jersey, znowu wypłynął na otwarte wody Atlantyku! Tym samym rozpoczął na dobre realizację swojej wyprawy życia. W ubiegłym roku, z powodu wypadku w trzecim dniu po starcie, musiał przerwać wyprawę. Ale Olek to KOLOS, nie poddaje się. Zgodnie z obietnicą, powraca na ocean, by dokończyć swoje marzenie.

W dniach 21-23 kwietnia 2017 roku odbyły się jubileuszowe, 10. Targi Budowlane SIBEX w Sosnowcu. Niewątpliwym wydarzeniem tych Targów były 2. MISTRZOSTWA MONTAŻU KOMINÓW SYSTEMOWYCH. 22-go kwietnia, w sobotę od godziny 10-tej rozpoczęła się rywalizacja ekip monterskich o tytuł Mistrza. Ideą konkursu była edukacja, zwrócenie uwagi jak ważny dla bezpieczeństwa użytkowników jest prawidłowy dobór oraz monaż kominów. Wybrane w drodze eliminacji cztery dwuosobowe ekipy murarzy, na specjalnie przygotowanym polu konkursowym prezentowały prawidłowy montaż kominów

A teraz coś z pięknego z pleneru, zdjęcia z wyjazdu integracyjnego dla wykonawców naszego Partnera. To już czwarty wyjazd którego nasza marka była współorganizatorem, byliśmy w Białce Tatrzańskiej. Jak zawsze i tym razem było mnóstwo atrakcji: wyprawa kładami, termy Bania, zielony kulig, nie zabrakło też chwili na zaprezentowanie naszych nowinek firmowych. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i uczestnictwo oraz zapraszamy za rok ;-)

U nas targowa wiosna w pełni, w dniach 7-9.04.2017 odbyły się targi DOM i OGRÓD w Kielcach. Już czwarty raz prezentowaliśmy dorobek naszej marki, nowości oraz praktyczne zastosowanie naszych produktów z grupy Brata Akcesoria. Tym razem uznanie i wyróżnienie targowe otrzymała Nasada Kominowa typu "Strażak". Jedyna nasada zaprojektowana od podstaw do współpracy z ceramicznymi systemami kominowymi. Dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszą marką i obiecujemy niespodziankę na przyszłoroczną edycję targów. Do Zobaczenia!

W dniach 24 - 26 marca 2017 roku prezentowaliśmy produkty naszej marki na Podkarpackich Targach Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów w Rzeszowie. Nasze stoisko odwiedzali budowlańcy, inwestorzy i projektanci. Nasze kominy zdobywają coraz większe zainteresowanie w tym regionie kraju. Wszystkim odwiedzającym serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i sympatię. Zapraszamy na kolejną edycję targów, na których z pewnością będziemy mogli zaprezentować kolejne, nowe produkty marki BRATA. Kolejny raz Podkarpacki Rynek Budowlany przyznał nam WYRÓŻNIENIE. Tym razem, w kategorii Innowacje, za BRATA BLOG EDUKACYJNY. 

W ostatni weekend odbyły się Targi Grupy Handlowo Budowlanej. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska, interesujące spotkania handlowe oraz przekazane nam sugestie, które z pewnością znajdą odzwierciedlenie w dalszym doskonaleniu naszej oferty.

Jeżeli ktoś chciałby szukać recepty na sukces, to znajdzie ją w historii polskiej rodzinnej firmy, która dzięki odważnym pomysłom i zaangażowaniu, z małego zakładu betoniarskiego stworzyła liczące się w skali kraju przedsiębiorstwo.

Szkolenie w Gdyni
01.02.2017

27 stycznia w Gdyni kolejnych 30 Bratnich Wykonawców zostało przeszkolonych w poprawnej technice montażu naszego systemu. Był mokry montaż - dla niewtajemniczonych to montaż praktyczny z użyciem zaprawy cementowo- wapiennej, przygotowanie kitu i jego użycie do klejenia rur. Dziękujemy i życzymy wielu uzbieranych szablonów.

Poniżej relacja z zimowego szkolenia, pomimo że było jakieś –12°C to ekipa wykonawców była na medal. Była część praktyczna w hali - stosowanie szablonów, wycinanie w pustakach, montaż mokry komina, wełny i akcesoriów, (taka prawie godzinka na mrozie ale nikt nie narzekał). Druga część była w sali konferencyjnej firmy - trochę o nas, omówienie instrukcji, Brata Premium, strażak (nasza nowość), Bratni Wykonawca, oraz pokaz rozrabiania kitu suchego – a właściwie jego specyfika, jak również klejenie rur z bliska z zacieraniem lub jak kto woli fugowaniem.

30 września odbyła się kolejna prezentacja naszych produktów, tym razem gościliśmy w Siemianowicach Śląskich w hurtowni DOMBUD. Oprócz naszych systemów kominowych i stropów, dodatkową atrakcją była prezentacja części naszej kolekcji polskich motocykli. Mogliście obejrzeć między innymi Rysia MR1E z 1958 r., WFM M06 z 1962 r. i WSK M06 B3 Bąka z 1975 r. Chętni mogli skorzystać z przejażdżki.

© Brata Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk