Instrukcje montażu systemów kominowych Brata Instrukcja montażu Brata Standard Instrukcja montażu Brata Uniwersal Instrukcja montażu Brata Turbo Instrukcja montażu Brata Premium Instrukcja montażu Brata Ferro

Aktualności

Po przeczytaniu artykułu „Zajrzyjmy do komina”, który ukazał się w czasopiśmie „Rynek Instalacyjny” 7-8/2016, a który umieściliśmy w naszych aktualnościach 4 października, nasuwa się kilka istotnych refleksji. Pierwsza dotyczy stosowania w przypadku kotłów kondensacyjnych, instalacji do odprowadzania spalin z tworzyw sztucznych. Prezes stowarzyszenia „Kominy Polskie” pan Waldemar Joniec poruszył bardzo ważny problem występujący na rynku polskim. Brak jednoznacznie  określonych parametrów, oznaczeń, koloru, itp. rur z tworzyw sztucznych przeznaczonych do odprowadzania spalin. Jest to wręcz niebezpieczne, albowiem rury te wyglądają praktycznie identycznie jak pozostałe rury z tworzyw sztucznych. 

We wrześniu, z ogromną radością przekazaliśmy Rodzinie Błaszczyków z Radomia voucher na kompletny komin spalinowo wentylacyjny. Radość obdarowanych była jeszcze większa, gdy usłyszeli, że komin dojedzie wraz ze wsparciem merytorycznym i technicznym. Za kilka dni pokażemy reportaż z montażu komina.

W piątek, 9. września kolejny raz spotkaliśmy się z wykonawcami na szkoleniu organizowanym przez firmę ART-HURT z Izbicy Kujawskiej. Głównym tematem spotkania były wprowadzane przez nas w tym roku nowości : m.in. nowy ściek kondensatu, szalunki tynkarskie, opaska dylatacyjna. Dużym zainteresowaniem słuchaczy cieszyły się rady jak unikać błędów w doborze komina i jego montażu. Dyskusje i wymiana doświadczeń trwały do późnych godzin wieczornych.

Pomagamy!
02.09.2016

W sierpniu 2016 roku dotarła do nas informacja: 

"Zwracamy się ze szczególną  prośbą do firmy Brata. Sprawa dotyczy rodziny z Radomia, która mieszka w okropnych warunkach w  garażu.

Link do reportażu telewizyjnego o sytuacji rodziny Błaszczyków: http://www.polsatnews.pl/wideo-program/interwencja-garaz-zamiast-domu_6357526/.

Jesteśmy osobami, które prowadzą akcję pozyskiwania funduszy i materiałów na budowę domu dla nich.  Rodzina Błaszczyków mieszka na stałe w małym budynku gospodarczym (garażu) o pow. 15m2. Rodzice wraz z dwójką małych dzieci żyją w fatalnych warunkach, bez bieżącej wody i dostępu do mediów. Bez należytej wentylacji co już o mało nie doprowadziło do tragedii - w marcu cała rodzina podtruła się czadem. Bardzo boją się o swoją przyszłość. Co najgorsze boją się, że zostaną im odebrane dzieci z uwagi na fatalne warunki materialne. Od rodziców Pani Moniki Błaszczyk otrzymali działkę i właśnie na tej działce powstaje dom, budowany dzięki wsparciu prywatnych osób i firm."

"Dla przyszłych pokoleń ratujemy perełki motoryzacji polskiej - kupując nasze produkty wspierasz szczytny cel" z takim hasłem w niedzielę 28.08.2016 pojawiliśmy się na Wojewódzkich Dożynkach w Piotrkowie Kujawskim. Poza prezentacją kominów systemowych BRATA pokazaliśmy część kolekcji motocykli, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nasze "perełki" budziły zachwyt zarówno wśród dzieci jak i dorosłych, kobiet i mężczyzn. 

Kolejny raz ekipa budowlana stojąca przed faktem pierwszego montażu kominów BRATA poprosiła nas o wsparcie merytoryczne i praktyczne bezpośrednio na budowie. Wobec takiego faktu nie przechodzimy obojętnie. Zależy nam na tym, aby wszelkie wątpliwości rozwiać zanim ktoś popełni błąd wymagający później interwencji i niepotrzebnych napraw. We wtorek 2 sierpnia br. zespół w składzie: Krzysztof Bączkowski – doradca techniczny i Jacek Piotrowski – doradca techniczno-handlowy, pojawili się na budowie w Dąblinie woj. Kujawsko-Pomorskie. 

Kolejna prezentacja naszych produktów i technologii odbyła się 30-go lipca w firmie AG-MAR w Łubiance. Dodatkową i niewątpliwą atrakcją był fragment kolekcji motoryzacji polskiej, której sponsorem jest marka BRATA. Naszą misją, poza produkcją systemów kominowych i rozwojem technologii jest również zachowanie dla obecnych i przyszłych pokoleń "perełek" motoryzacji.

Pogoda dopisuje więc ostatnio dużo promujemy naszą markę w terenie.

Ponownie nasz wynalazek o nazwie "kominowy szalunek tynkarski" został wyróżniony. Tym razem to PUCHAR DYREKTORA Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie "Hit wystawy XXXVII Dni Otwartych Drzwi". Zarzeczewo 4-5 czerwca 2016.

Prezentacja produktów i technologii podczas dni otwartych.

© Brata Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk