Instrukcje montażu systemów kominowych Brata Instrukcja montażu Brata Standard Instrukcja montażu Brata Uniwersal Instrukcja montażu Brata Turbo Instrukcja montażu Brata Premium Instrukcja montażu Brata Ferro

Aktualności

W sobotę, 15 października gościlismy na 10 urodzinach "Majster Budowlane ABC" w Rypinie. Pomimo kapryśnej pogody impreza przebiegła planowo a odwiedzający nas nie zawiedli i przybyli tłumnie na nasze stoisko. Prezentacja naszych produktów jak zwykle budziła wielkie zainteresowanie.

 

Na początku września podarowaliśmy rodzinie Błaszczyków z Radomia voucher na kompletny system kominowy, spalinowo-wentylacyjny, teraz przyszedł czas na kolejne działania. 28 września wyruszyliśmy do Radomia  aby dostarczyć na budowę, komin Brata Uniwersal wraz z wentylacją, przeszkolić oraz wspomóc w prawidłowym montażu. Po krótkim szkoleniu zaczęliśmy wspólnie pracę. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale widząc zadowolenie rodziny i uśmiech dzieci rozpoczęliśmy pełni entuzjazmu prace montażowe. Nadzorowaliśmy całe przedsięwzięcie zgodnie z regułami montażu oraz sztuką budowlaną. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu błyskawicznie udało się zakończyć zadanie. Pomimo zmęczenia odjeżdżaliśmy od tej przesympatycznej rodziny z uśmiechami na twarzy.

W przedostatni weekend lata (9-10 września) upalne słońce towarzyszyło nam podczas XXIX Barzkowickich Targach Rolnych AGRO POMERANIA. Prezentacje naszych produktów i najnowszych technologii są na najwyższym poziomie, staramy się przekazać wszelkie niezbędne informacje. Osoby zainteresowane spotkają się u nas z miłą i serdeczną atmosferą. Odpowiadamy na każde Państwa pytania i służymy dobrą radą. Kto u nas nie był, niech koniecznie odwiedzi naszą ekspozycję już za rok, na kolejnych Targach Rolnych 2017.

 

Po przeczytaniu artykułu „Zajrzyjmy do komina”, który ukazał się w czasopiśmie „Rynek Instalacyjny” 7-8/2016, a który umieściliśmy w naszych aktualnościach 4 października, nasuwa się kilka istotnych refleksji. Pierwsza dotyczy stosowania w przypadku kotłów kondensacyjnych, instalacji do odprowadzania spalin z tworzyw sztucznych. Prezes stowarzyszenia „Kominy Polskie” pan Waldemar Joniec poruszył bardzo ważny problem występujący na rynku polskim. Brak jednoznacznie  określonych parametrów, oznaczeń, koloru, itp. rur z tworzyw sztucznych przeznaczonych do odprowadzania spalin. Jest to wręcz niebezpieczne, albowiem rury te wyglądają praktycznie identycznie jak pozostałe rury z tworzyw sztucznych. 

We wrześniu, z ogromną radością przekazaliśmy Rodzinie Błaszczyków z Radomia voucher na kompletny komin spalinowo wentylacyjny. Radość obdarowanych była jeszcze większa, gdy usłyszeli, że komin dojedzie wraz ze wsparciem merytorycznym i technicznym. Za kilka dni pokażemy reportaż z montażu komina.

W piątek, 9. września kolejny raz spotkaliśmy się z wykonawcami na szkoleniu organizowanym przez firmę ART-HURT z Izbicy Kujawskiej. Głównym tematem spotkania były wprowadzane przez nas w tym roku nowości : m.in. nowy ściek kondensatu, szalunki tynkarskie, opaska dylatacyjna. Dużym zainteresowaniem słuchaczy cieszyły się rady jak unikać błędów w doborze komina i jego montażu. Dyskusje i wymiana doświadczeń trwały do późnych godzin wieczornych.

Pomagamy!
02.09.2016

W sierpniu 2016 roku dotarła do nas informacja: 

"Zwracamy się ze szczególną  prośbą do firmy Brata. Sprawa dotyczy rodziny z Radomia, która mieszka w okropnych warunkach w  garażu.

Link do reportażu telewizyjnego o sytuacji rodziny Błaszczyków: http://www.polsatnews.pl/wideo-program/interwencja-garaz-zamiast-domu_6357526/.

Jesteśmy osobami, które prowadzą akcję pozyskiwania funduszy i materiałów na budowę domu dla nich.  Rodzina Błaszczyków mieszka na stałe w małym budynku gospodarczym (garażu) o pow. 15m2. Rodzice wraz z dwójką małych dzieci żyją w fatalnych warunkach, bez bieżącej wody i dostępu do mediów. Bez należytej wentylacji co już o mało nie doprowadziło do tragedii - w marcu cała rodzina podtruła się czadem. Bardzo boją się o swoją przyszłość. Co najgorsze boją się, że zostaną im odebrane dzieci z uwagi na fatalne warunki materialne. Od rodziców Pani Moniki Błaszczyk otrzymali działkę i właśnie na tej działce powstaje dom, budowany dzięki wsparciu prywatnych osób i firm."

"Dla przyszłych pokoleń ratujemy perełki motoryzacji polskiej - kupując nasze produkty wspierasz szczytny cel" z takim hasłem w niedzielę 28.08.2016 pojawiliśmy się na Wojewódzkich Dożynkach w Piotrkowie Kujawskim. Poza prezentacją kominów systemowych BRATA pokazaliśmy część kolekcji motocykli, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nasze "perełki" budziły zachwyt zarówno wśród dzieci jak i dorosłych, kobiet i mężczyzn. 

Kolejny raz ekipa budowlana stojąca przed faktem pierwszego montażu kominów BRATA poprosiła nas o wsparcie merytoryczne i praktyczne bezpośrednio na budowie. Wobec takiego faktu nie przechodzimy obojętnie. Zależy nam na tym, aby wszelkie wątpliwości rozwiać zanim ktoś popełni błąd wymagający później interwencji i niepotrzebnych napraw. We wtorek 2 sierpnia br. zespół w składzie: Krzysztof Bączkowski – doradca techniczny i Jacek Piotrowski – doradca techniczno-handlowy, pojawili się na budowie w Dąblinie woj. Kujawsko-Pomorskie. 

Kolejna prezentacja naszych produktów i technologii odbyła się 30-go lipca w firmie AG-MAR w Łubiance. Dodatkową i niewątpliwą atrakcją był fragment kolekcji motoryzacji polskiej, której sponsorem jest marka BRATA. Naszą misją, poza produkcją systemów kominowych i rozwojem technologii jest również zachowanie dla obecnych i przyszłych pokoleń "perełek" motoryzacji.

© Brata Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk